Buderus Kombi P2 Arızası

Buderus kombilerde onlarca farklı arıza kodu bulunur. Üstelik her model için arıza kodlarının değiştiği düşünülürse sadece Buderus marka kombiler için en az 10 farklı arıza kodu olabilir. Bu nedenle kullanıcılar her zaman hangi arıza kodunun hangi anlama geldiğini bilemezler. Üstelik kombinin kullanma kılavuzu da yoksa bu iş sizi oldukça sıkıntıya sokacak bir hal alabilir.

Buderus Kombi P2 Arızası

Eğer Buderus kombinizden P2 gibi bir arıza kodu alıp, bu arıza koduna dair hiçbir şey bulamazsanız ilk olarak basit kontrolleri yapmak gerekir. Örneğin hem dışarıda, hem de kombinin yanında bulunan iki adet doğalgaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Doğalgazın yanında siyah boruda olan ve sarı renkte vana kolu olan vananın açık olduğundan emin olun.

Ayrıca her kombinin içerisinde kapalı devre bir bar basıncı bulunur. Duruma göre değişse de bu basınç 1 ile 2 arasında olmalıdır. Bu basıncı kontrol ederek istenilen aralıkta tutmak sorunu çözebilir. Ona göre biraz daha su ekleyebilir ya da eksiltebilirsiniz.

Kombilerin bacası tıkanmış olduğunda ya da fan bozulduğunda da çalışmayı durdurur ve hata kodu verir. Bu nedenle bacayı kontrol ederek tıkanıklık varsa açabilir ya da yerinden çıkmışsa geri yerine oturtabilirsiniz.

Eğer bu basit önlemler kombinin düzelmesini sağlamadıysa kombiye reset atarak yeniden başlatmayı denemek gerekir. Bu da durumu çözmüyorsa Buderus teknik servisi çağırmak gerekir.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis