Buderus B3 Hatası

Kullanıcılar zaman zaman kombilerinde yaşanan arızalardan dolayı ısınmadan ve sıcak su ihtiyacından mahrum kalabilirler. Bu durumda ilk olarak kombi ekranında görünen hata koduna bakılır. Bu hata kodlarından birisi de Buderus B3 Hatası’dır. Bu hatayı kısaca tanımlamak gerekirse; Yoğuşma eşanjöründe yaşanan su seviye sensörü sorunu olarak tanımlayabiliriz. Bu durumda kullanıcı kombisini kullanamaz.

Buderus B3 Hatası ile karşılaşıldığında kullanıcı olarak ne yazık ki yapılacak bir şey yoktur. Buderus teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelecek olan ekip sensörü kontrol ettikten sonra bağlantı ve borularını kontrol etmelidir. Ayrıca bu hata kodu anakartta yaşanan bir arızadan da kaynaklanabilir. Bundan dolayı gelecek olan teknik servis ekibi anakart kontrolünü de yapmalıdır.

Tüm bu kontrollerden sonra arızanın durumuna göre parça değişimi ya da tamiratını gerçekleştirecektir. Değişim ya da tamirat sonrası B3 hata kodu ortadan kalkacaktır. Ayrıca kombilerde her sene yapılması gereken bakımlar oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu arızaların en aza indirgenip mağdur olmamak adına kombilerin yıllık periyodik bakımı mutlaka aksatılmamalıdır.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis