Buderus Kombi Nasıl Resetlenir

Her teknolojik alette olduğu gibi kombilerde de her geçen gün karmaşıklık düzeyi artıyor. Bu da işin mekanik kısmının azaldıkça elektronik kısmının daha ağırlıklı olmasına neden oluyor. Elektronik sorun ya da aksaklıkların çoğunluğu resetlendiğinde düzelebiliyor. Bu nedenle kombi kullanan birinin kombiyi resetleme işlemini de öğrenmesi gerekir.

Buderus Kombi Nasıl Resetlenir

Buderus kombilerin birbirinden farklı onlarca modeli var ve bu modellerin neredeyse hepsinde resetleme işlemi başkadır. Bu nedenle eğer elinizde varsa kombinin kullanma kılavuzuna bakarak resetleme işlemini öğrenebilirsiniz.

Buderus marka kombilerin Logamax modellerinde basınç göstergesinin yanında yani sol tarafında çevirerek kullanabileceğiniz bir düğme vardır. Bu düğmeyi reset yazan konuma getirdiğinizde kombiyi resetlemiş olursunuz. Logamax Plus GB 072 modelleri elektronik ekrana sahip daha gelişmiş bir modeldir. Bu modelin üzerinde zaten hali hazırda “reset” yazan reset düğmesi bulunur. Bu düğmeye basmak resetlemek için yeterlidir. Logamax U042 modellerinde ise sıcaklık göstergesinin altında ve açma-kapama düğmesinin sağında “reset” yazan tuş bulunur. Bu düğmeye basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Logamax modellerinde arıza olması durumunda arka arkaya en fazla 3 kez resetleme işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Eğer olmuyorsa Buderus servis çağırmanız gerekir.

Buderus GB 172İ modellerin ön tarafında iki farklı elektronik ekran bulunur. Sol tarafta sıcaklığı gösteren ekranın hemen altında üstünde “reset” yazan bir tuş vardır. Bu tuşa bir defa basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemi sadece bir arıza durumunda yapmanız tavsiye edilir.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis