Buderus Kombi H6 Arızası

Buderus, diğer kombi markalarına göre hata kodu açısından daha fazla arıza kaydına sahiptir. Üstelik bu arıza kodları modeller arasında farklılık gösterir. Bu nedenle Buderus marka kombinizden aldığınız arıza kodunu tam olarak çözümleyemeyebilirsiniz. Bunun için kombinin kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. Kullanım kılavuzunda tüm arıza kodlarının geniş açıklaması bulunur. Eğer kombinin kullanma kılavuzunu bulamadı iseniz Buderus’un resmi internet sitesi üzerinden bulabilirsiniz.

Buderus Kombi H6 Arızası

Buderus kombilerde H6 arıza kodu aldınız ve bu arıza kodunun hangi anlama geldiğini bir türlü bulamadınız. Bunun için teknik servisi aramadan önce bazı basit kontrolleri yapmanız faydalı olabilir. Öncelikle gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Genellikle 2 adet gaz vanası bulunur. Bu gaz vanalarından biri dışarıdadır. Bunu kontrol ettikten sonra kombinin yanında da bir adet gaz vanası bulunmaktadır. Genellikle siyah boruda olan ve sarı bir açma-kapama vanası olan vananın da açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Markası, modeli ya da türü ne olursa olsun genellikle her kombide kapalı devre bir bar basıncı bulunur. Bu bar basıncının da bir göstergesi olur. Bu gösterge elektronik ya da saatli olabilir. Bu bar basıncının genellikle 1 ya da 2 arasında olması gerekir. Bar basıncı 1’in altında olan kombiler güvenlik nedeni ile kendisini kapatabilir ve hata kodu verebilir. Bu basıncın gerekli aralıkta olup olmadığını kontrol edip, düzenleyebilirsiniz.

Son olarak da elektriği kontrol edip, herhangi bir sorun yok ise o zaman teknik servisi arayabilirsiniz.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis