Buderus Kombi E12 Hatası

Buderus Kombi E12 Hatası
Buderus kombilerin kullanımlarını kolaylaştırmak ve herhangi bir sorun olduğunda sorunun ne olduğunu, nereden kaynaklandığını bulmak için hata ve arıza kodları geliştirmişlerdir. Bu arıza kodları bir arıza durumunda, bir aksilik durumunda ya da arıza öncesi haber verme durumlarında işe yarar. Hangi hata kodlarının tam olarak hangi anlama geldiğini kombinin kullanım kılavuzundan bulabilirsiniz.

Buderus kombilerin E12 hata kodu vermesi çok yüksek ihtimal ile yazılım hatasıdır. Kombi donanımdan kaynaklı herhangi bir problemden dolayı E12 hata kodu vermez. Bu nedenle kombinin içini açıp parçaları kontrol etmek gibi bir hataya düşmemekte fayda var. E12 kodu aldığınızda yapabileceğiniz tek şey kombiye reset atıp sorunun düzelip düzelmeyeceğine bakmak olacaktır. Eğer düzeldiyse problem yoktur, fakat düzelmediyse Buderus kombi servisi arayarak profesyonel yardım istemek gerekir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

E12 arıza kodu genellikle elektronik karttan kaynaklanan arızalardır. Elektronik kart kombinin beyni olarak nitelendirilen ve tüm komutları gönderen karttır. Bu nedenle elektronik kart oldukça komplike ve tamir edilmesi zor bir parçadır. Bu yüzden servis ekipleri elektronik karttan kaynaklanan sorunları genellikle kartı değiştirerek çözerler.

Kombilerde yazılım problemleri oldukça karışıktır. Bu nedenle hata kodları ile tam arızayı tespit etmek kolay olabilir. Sorun elektronik kart gibi görünse de herhangi bir sensör ya da komut arızasından da kaynaklanabilir. Bu nedenle mekanik arızalara kıyasla elektronik arızalar daha fazla uzmanlık ister. Bu yüzden profesyonel bir yardım şarttır.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis