Buderus Kombi D5 Hatası

Buderus kombiler genel olarak hata kodları açısından oldukça iyi organize edilmiş kombilerdir. Bu sayede herhangi bir arıza ortaya çıkması durumunda kullanıcıları uyaran ve detaylı olarak arızanın ne olduğunu söyleyen hata kodları onarım ve tamir açısından da büyük kolaylık sağlıyor.

Buderus Kombi D5 Hatası

Buderus kombilerde D5 hatası almak sıcaklık sensörü arızasıdır. Daha iyi özetlemek gerekirse kullanım suyunun sıcaklığını ölçen sensörün arızalı olması durumudur. Kombi suyun sıcaklığını ölçemediği ya da doğru ölçemediği zaman sıkıntı yaratabilir veya hiç çalışmaz. Ntc adı verilen bu sensörün arızalı olması kombinin D5 hatası vermesine neden olur. Kullanım suyunu ölçen ntc cihazının bozuk olması yanı sıra ntc kablolarında bir kopma ya da kısa devre olması durumunda da aynı hata kodunu alabilirsiniz.

Ntc hatası kullanıcıların kendi başına çözebilecekleri bir problem değildir. Çünkü donanımsal müdahale gerektirir. Bu nedenle donanımsal olarak herhangi bir müdahaleden kaçınmak sizin faydanıza olacaktır. En fazla kombiyi resetleyerek düzelip düzelmediğine bakabilirsiniz. Onun dışında servisi çağırmak dışında hiçbir müdahaleye kalkışmamak gerekir.

Buderus Servisi çağırdığınızda ilk kontrol edecekleri cihaz ntc olacaktır. Bunun arızalı olması durumunda parça tamir edilir ya da yenisi ile değiştirilir. Eğer ntcde herhangi bir sorun yok ise o zaman kabloları ve bağlantıları kontrol edilir. Kablo ya da bağlantılarında bir kopma varsa düzeltilir, kısa devre gibi durumlar söz konusu ise yeniden düzenlenir.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis