Buderus Kombi C7 Arızası

Genel olarak kombileri iki farklı kategoriye ayırabiliriz. Bunlar bacalı kombiler ve hermatik kombilerdir. Bacalı kombiler genellikle daha eski modellerdir. Çünkü atık gaz salınımı yüksektir. Buderus gibi büyük kombi markaları atık gazları en aza indirmek için hermatik kombiler çıkarmıştır. Buderus marka kombilerin C7 arızası veren modelleri ise hermatik modellerdir. Çünkü bacalı kombilerde fan bulunmaz ve C7 arıza kodu fan arızası kodudur.

Buderus Kombi C7 Arızası

Eğer Buderus marka kombiniz C7 arızası verdi ise Buderus kombi servisi çağırmadan önce bir takım kontroller yapmak yerinde olacaktır. Bu sayede servis için bir bütçe ayırmadan basit arızaları onarabilir ya da arıza olmayan şeyler için basit çözümler bulabilirsiniz.

Öncelikle Buderus atık gaz konusunda oldukça yüksek güvenlik önlemleri almıştır. Fan ise atık gazların dışarıya atılmasını sağlayan en önemli etkendir. Bu yüzden fanda ortaya çıkan bir arıza kombinin çalışmasını engelleyecektir. Kombi fanı tek başına çalışan bir parça değildir. Diğer parçaların üstlendikleri görevlerle beraber işlevini yerine getirebilir. Bunlardan biri hava sivici, ya da bir diğer adı ile fan prosestatıdır. Bu parça fana çalışması gerektiği zamanları bildirerek çalışmasını sağlayan parçadır. Aynı zamanda elektronik kart ile haberleşmesini de sağlayan aksam hava sivicidir.

Buderus kombilerde elektronik kart arızasında da C7 hatası verebilir. Sorun hangi parçadan kaynaklanırsa kaynaklansın sizin müdahale etmeden servisi arayarak profesyonel yardım almanız en mantıklı hareket olacaktır.

Call Now ButtonServis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis