Buderus Kombi C3 Arızası

Buderus marka kombilerde C3 hatası almak ciddiye alınması gereken bir arıza durumudur. Zaten genellikle C3 hatası veren kombiler çalışmaz. Fakat çalışması durumunda bile çalıştırmamak gerekir. Çünkü Buderus kombilerde ki C3 hatası Diferansiyel basınç şalterinin arızalı olduğunu, kapanmadığını söyleyen arıza kodudur.

Buderus Kombi C3 Arızası

Peki kombi neden C3 hatası verir? Bunun birkaç farklı nedeni olabilir; bacanın yerinden çıkmış olması ya da tıkanmış olması kombinin bu hatayı vermesine neden olabilir. Fanın arızalı olması durumlarda da Buderus kombiler C3 hatası verebilir. Prosestat hortumlarında oluşan bir nemlenme ya da hortumda oluşmuş olan bir deformasyon yine C3 hatası almanıza neden olabilir.

C3 arızası veren Buderus kombilere müdahale etmek için teknik konularda belirli bir düzey bilgi ve tecrübe gerekiyor. Eğer bu tecrübe ve bilgi yok ise hiç müdahale etmeden Buderus servisi çağırmak en yerinde hareket olacaktır.

Kendiniz kontrol etmek istiyorsanız ilk bakmanız gereken yer baca olmalıdır. Bacada herhangi bir tıkanıklık var ise bu tıkanıklığı açmanız gerek. Ya da baca yerinden çıkmış ise bacayı tekrar yerine oturtmak gerekecektir.

Eğer bacada herhangi bir sorun yok ise kombinin fanına bakmak gerekir. Fan atık havanın dışarı atılmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Hermetik ya da yoğuşmalı kombilerde farklı işlevsellikleri olsa da temel işlevi budur. Fanın tamir edilmesi ya da değişmesi gerekiyor ise bu yapılmalıdır. Son olarak da Prosestat hortumu incelenerek sorunu tamamen çözebilirsiniz.

Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis