Buderus Kombi Arıza Kodu 6A

Buderus Kombi Arıza Kodu A6Buderus marka kombiler bir arıza ya da aksaklık ile karşılaştığında belirli hata kodları vererek sorunun ne olduğunu kullanıcılarına bildirirler. 6a hata kodu da bu hata kodlarından biridir. Bu arıza kodu Buderus marka kombilerde ateşlemenin yapılamadığı durumlarda ortaya çıkar. Bu modellerde farklılık gösterse de çoğunlukta ateşlemenin yapılmadığı durumlarda ortaya çıkar. Bu hata kodunu aldığınızda teknik servisi aramadan önce bazı kontrol ve müdahalelerde bulunabilirsiniz.

  • İlk olarak 6a hata kodu veren kombide gaz dolaşımı devam ediyor mu diye kontrol etmek için kombiye bağlı ocağın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer ocak da yanmıyor ise borularda doğalgazın olmadığı sonucuna varılabilir. Böyle bir durumda ilk yapılması gereken şey dışarıda yer alan doğalgaz vanasının kapalı olup olmadığına bakmak olacaktır. Borcundan dolayı kapanmış ya da doğalgaz kesilmiş olabilir. Böyle bir durumda doğalgaz sağlayan firma ile görüşmeniz gerekir.
  • Eğer ocak yanıyor fakat hala kombi arıza kodu veriyor ise kombinin yanında bulunan doğalgaz vanası kontrol edilmelidir. Vana boru ile aynı yönde ise açık demektir. Eğer açık değilse bunu açarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Eğer vana açıksa, ocak yanıyorsa ve hata kodu almaya devam ediyorsanız kombiyi resetlemek yerinde bir karar olacaktır. Eğer Buderus kombilerde üzerinde reset düğmesi olan bir model ise buna birkaç saniye basılı tutarak reset atma işlemi yapabilirsiniz. Eğer reset tuşu yok ise kapatıp yeniden açın. Buna rağmen düzelmediyse daha fazla müdahale etmeden bir teknik servisi aramak faydalı olacaktır.
Servis Çağır
Onarimmerkezleri.com İstanbul Altus Servis İstanbul Profilo Servis Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Buderus Servis